Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Súčastnosť obce

Od novembra 1990 je obec Koniarovce samostatná. V novembri roku 1990 si občania obce v demokratických voľbách zvolili orgány samosprávy obce. Starostom obce sa stal pán Jozef Kucka, ktorý túto funkciu zastával do roku 2010.

Akcie, ktoré sa uskutočnili od roku 1991:

  • vybudovanie ohradového múrika na miestnom cintoríne
  • zrekonštruoval sa dom smútku
  • ukončili sa práce na novej budove obecného úradu, pošty a predajne
  • zrekonštruoval sa kultúrny dom
  • zrekonštruovala sa miestna zvonica, miestny rozhlas
  • ukončila sa plynofikácia obce
  • vybudoval sa Kostol Sedembolestnej Panny Márie

Kultúra:

V roku 1996 bol po rekonštrukcii a prístavbe otvorený dom kultúry, ktorý slúži nielen naším občanom, ale aj občanom iných obcí na uskutočňovanie rôznych osláv, zábav, svadieb a rôznych spoločenských podujatí.

Už niekoľko rokov sa práve v spomínanom dome kultúry uskutočňuje tradičné pochovávanie basy, vystúpenie detí z Materskej školy v Koniarovciach ku Dňu matiek, stretnutie dôchodcov so starostom obce, ľudová veselica poriadaná pri príležitosti "Troch zosnulých kráľov", hodová zábava, katarínska zábava a silvestrovská zábava.

Z kultúrneho života obce treba spomenúť založenie speváckej skupiny Koniarovčanka, ktorá vznikla v roku 2001. Od svojho vzniku absolvovala už mnoho vystúpení. Sú to vystúpenia pri rôznych príležitostich, ako napríklad jubileá, fašiangy ...
Koniarovčanka prispieva k zachovávaniu tradície pochovávania basy, Dňa matiek, Mesiaca úcty k starším v októbri. Medzi ďalšie príležitosti patrí:posedenie pri vatre, kultúrne Vianoce. Na želanie sprevádza svadobčanov na sobáš, ako i odprevádza zosnulých na poslednej ceste.
Tiež sa zúčastňuje okresnej prehliadky speváckych skupín v Nitrianskej Strede. Vystúpenia robí aj v okoitých obciach, každoročne sa zúčastňuje Slovenských vianoc v Bratislave. Aj takto sa naša obec dostáva do povedomia v okolí. 

V našej obci sa už dlhoročne uskutočňuje tradícia osláv ducha spojená s ľudovou veselicou, takisto aj stavanie májov. Každoročne sa konajú oslavy SNP a Dňa ústavy SR spojené s opekaním pri vatre.

V decembri roku 2010 sa uskutočnili komunálne voľby, v ktorých si občania obce Koniarovce zvolili za starostu obce pána Miroslava Konštiaka.
Za poslancov obecného zastupiteľstva boli zvolení:
Milan Benca, Peter Hanus, Peter Jankovič, Ing. Ján Mošať, Dáša, Pargáčová, Zuzana Piterková, Stanislava Slobodová

 

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár


Úvodná stránka